KAFFKA

Sme micro kaviareň na bicykli, ktorá chce oživiť mesto Žilina a priniesť iný, nový pohľad na prípravu kávy. Vážime si ľudí, ktorí s nami spolupracujú, a tiež si vážime aj našich zákazníkov. Aj preto sa snažíme pripravovať kávu, s ktorej kvalitou, chuťou a pôvodom sme úplne stotožnení. Naša káva je pražená na Slovensku a pripravovaná nami pre VÁS najlepšie ako vieme. Keďže sme malý lokálny biznis, tak chceme našimi spoluprácami podporovať aj iných slovenských podnikateľov. Bicykel, na ktorom jazdíme je kompletne vyrobený na Slovensku a sme na to patrične hrdí.

Uvedomujeme si, že každým jednorazovým pohárom, žiaľ, prispievame k pomerne zbytočnej tvorbe odpadu. Preto sme sa rozhodli používať kompostovateľné papierové poháre potiahnuté vrstvou bioplastu, ktorých výroba prebieha udržateľným spôsobom. Spoločnosť, ktorá tieto poháre vyrába pravidelne vysádza les, z ktorého sa drevo na výrobu pohárov ťaží. Taktiež podporujeme kávičkárov, ktorí si prinesú svoj obľúbený pohár, do ktorého pripravíme kávu a pri platbe odpočítame cenu obalu. Aspoň takýmto spôsobom chceme prispieť k menšej tvorbe odpadu a dúfame, že budete mať lepší pocit VY a aj MY.

Káva, 100% arabika, ktorá rastie a spracúva sa na farme pani Caroliny Atalla v oblasti Bocaina, Sao Paolo, Brazília je pestovaná v nadmorskej výške 1200 m n.m. Mali sme to šťastie a našli sme pražiara na Slovensku, ktorý nám ju dokáže upražiť tak, aby ste si ju mohli vychutnať či už v podobe espressa, cappuccina alebo iného obľúbeného nápoja. Aj tu nám záleží najmä na tom, aby bola káva pestovaná udržateľným spôsobom a predovšetkým, aby farmár a jeho zamestnanci dostávali férovú mzdu za svoju náročnú prácu.

Marián Král
Barista, manžel, majiteľ

Pracovať s kávou nebolo nikdy mojim celoživotným snom. Vždy som si myslel, že budem profesionálny futbalista alebo komentátor športu. Nakoniec som sa stal učiteľom telesnej výchovy a geografie, ktorý sa rozhodol po poslednom ročníku vysokej školy odísť do USA. Tam som prvýkrát nahliadol do spôsobu spracovania a prípravy kávy a hlavne som videl ako funguje oblasť služieb a vzťah obsluha - zákazník. Odvtedy som vedel, že chcem priniesť zážitok z pitia kvalitnej kávy v inom, "neštandardnom" koncepte s najvyššou možnou úrovňou služby. Mal som to šťastie, že som stretol moju manželku, s ktorou sme mohli precestovať kus sveta a vidieť ako fungujú kaviarne od USA až po Bali. Vybrali sme si tie najlepšie veci, ktoré chceme priniesť aj k nám, teda k vám. 

Totálne ma fascinuje, čo všetko je za prípravou kávy, od odtrhnutia kávovej čerešne až po pitie kvalitného espressa.
Marián Král

Alžbeta Králová 
Barista, manželka, spolumajiteľka

Byť známou modelkou a pomáhať deťom v krajinách 3. sveta. Myšlienka, ktorú som dlho držala v hlave. Žiaľ alebo našťastie som sa modelkou nestala, a tak moje kroky smerovali na vysokú školu. Splnil sa aspoň cieľ pomáhať, pretože som vyštudovala špeciálnu pedagogiku pre sluchovo a zrakovo postihnutých. Dodnes je to obrovské zadosťučinenie ak sa môžem porozprávať posunkovým jazykom a porozumieť svetu nepočujúcich. Chcela som pracovať v televízií ako tlmočníčka pre sluchovo postihnutých. Avšak cesty ma zaviedli k môjmu manželovi a po vysokej škole sme spolu odišli skúsiť šťastie do USA, kde sme pracovali v kaviarni a hoteli, a potom je to už rovnaký (spoločný) príbeh ... 

Robíme to pre ľudí, aj keď je to pre niektorých iba obyčajná káva. Možno áno, ale tou obyčajnou kávou a úsmevom vieme zlepšiť aj pokazený deň.
Alžbeta Králová

Prečo názov KAFFKA ?

Inšpirovali sme sa spisovateľom Franzom Kafkom, ktorého priezvisko sme použili metaforicky. Snažili sme sa nájsť spojenie medzi jeho dielami a našimi životmi. Preskúmali sme jeho tvorbu a zistili sme, že v diele Premena sa hlavná postava premení na chrobáka, čo nemá veľa spoločného s prípravou kávy, ale ešte vydržte. 
K názvu KAFFKA sme sa rozhodli do loga pridať svrčka s korunou, ktorý symbolizuje naše priezviská Král, Králova (Svrčková). Kafka tiež, napísal dielo Amerika, a nás Amerika nasmerovala ku káve. 

Coffee Hotspot sme pridali najmä preto, že sme na malom priestore a ľudia, ktorí k nám prichádzajú väčšinou hľadajú miesto na dobitie energie. Takže u nás sa môžete pripojiť na kofeín aj bez wifi :).

KAFFKA

Duis mollisest non

Aenean eu leo quam. Pellentesque ornare sem lacinia quam venenatis vestibulum. Donec sed odio dui. Vestibulum id ligula porta felis.

Nullam id dolor id nibh ultricies vehicula utid eliteiam

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis mollis, est non commodo luctus,